sposób użycia

Klikasz w rozdziały i czytasz. 1-4 można sobie odpuścić, gdyż nie ma w nich brzydkich wyrazów ani opisów przyrody. Proponuję zaczynać od Rozdziału 5.

LUB PO PROSTU POBRAĆ CAŁOŚĆ (PDF)

Reklamy
Otagowane , , , , , , , , ,

Kontakt

Aby skontaktować się z autorem należy posłużyć się imejlem

Otagowane , ,

Patroni

Patronat nad Śmiercią w Misiu objęli :

zbrodnia w bibliotecehostel 8servicetekperfektrebis

pawilon

Otagowane , , , , , , ,

Krótka historia o Berenice Ruchaczek w domu handlowym.

Młoda aktorka wchodziła po schodach ruchomych domu handlowego „Złoty Interes”, by kupić sobie sterczące sutki z gumy w sklepie z akcesoriami. Patrzyła na swoje dłonie. Dłonie pracowite, ale zadbane i czyste. Natłuszczone kremem i nawodnione wodą. Ale jaja, pomyślała sobie wspominając wczorajszy wieczór. I uśmiechnęła się. Uśmiechem szerokim i szczerym, jak jej usta, co z niejednego pieca jadły.

Jakiś starszy pan odwzajemnił ten uśmiech i pokiwał jej laseczką. Berenika bez trudu rozpoznała, że jest to znany reżyser Jędrzej Joda, który często wpada do Złotego Interesu zakupić Corega Tabs i codzienną prasę. Zwykle siaduje na parę minut w kawiarence na ostatnim poziomie i wypala papieroska. Berenika podążyła za nim, po drodze wstępując do klo przypudrować nosek. Po pudrowaniu noska zawsze czuła się o niebo lepiej. Jędrzej Joda siedział przy stoliku sam. Jak zwykle. Zwiewnym gestem dłoni odprawił nachalnego chłopca, który prawdopodobnie prosił o autograf lub parę zeta. Zupełnie jakby wiedział, że Berenika za chwilę podejdzie. Podeszła.

– Nie mogę uwierzyć swemu szczęściu – wyszczebiotała – Pan Jędrzej Joda!

– No ba, dziecko drogie, cała przyjemność po mojej stronie – rzekł Joda – Bo ty zapewne jesteś tą znakomicie zapowiadającą się Bereniką, o której tyle mi opowiadano.

– A kto panu o mnie opowiadał, jeśli można spytać?

– Spuśćmy na to zasłonę, młoda damo. – powiedział Joda i jak powiedział tak później zrobił.

(Berenika Ruchaczek pojawi się w wątku głównym powieści nieco później lub nie)

Otagowane , , , , , , , , , , , ,

Dirty Danzig

Dirty Danzig – organizacja paramilitarna z 3city działająca pod szyldem grupy poetyckiej Zlali Misie. Przywódcą grupy jest litwin pochodzenia kaszubskiego o dodatkowym chromosomie X. Do organizacji chciał kiedyś przystąpić Maleńczuk, ale spotkał się ze stanowczą odmową. Dirty Danzig powstał w stanie wojennym jako odpowiedź środowisk mniejszościowych na ZOMO, do którego przyjmowano również heteryków. Po odzyskaniu niepodległości, organizacja miała ulec samorozwiązaniu, lecz na drodze stanęły względy ambicjonalne. DD zostało wpisane do KRS pod płaszczykiem organizacji pozarządowej, jako stowarzyszenie, które działa na rzecz krzewienia tańca.

Wielki Wschód Misia

19 listopada 2011 rozpocząłem publikację internetowej powieści kryminalnej „Śmierć w Misiu”. Zapraszam do folołowania i lajkowania, gdyż będzie przybywało. Przepraszam, że Świetlicki ginie już na początku, ale nie ginie na serio, tylko się gubi. Dopiero później wpada pod pociąg. Zabił Grin. Miłej lektury.

Otagowane , , , , ,
Reklamy