Rozdział 12

<<<

…………

nora

Zając poszedł prosto do nory. Jakżeby inaczej. Nora była przytulna, sucha i niedaleko. Otworzył telewizor i wyjął zza szafy piwo. W telewizorze leciał film „Wniebowzięci II”. Zając otworzył piwo, pociągnął solidny łyk i zawołał – Ireno!

Irena zjawiła się nieomal natychmiast, ale jakaś taka niepodobna. Rozczochrane włosy, rozmazany makijaż i woń taniego alkoholu od razu wzbudziły podejrzenia zająca. Nie taką Irenę pamiętał, nie taką kochał, choć musiał przyznać, że ta odrobinkę tamtą przypomina.

– Dlaczego masz takie wielkie oczy, Ireno? – zapytał.

– Albowiem, kurwa, nabawiłam się zapalenia spojówek w Psie – odparła szczerze Żulia Strzebrzeszyńska przebrana za Irenę, by rozsupłać jedną z największych zagadek kryminalnych małopolski i otrzymać nagrodę Wielkiego Kolibra.

– A dlaczego masz takie wielkie uszy?

– Odpierdol się od moich uszu, patafianie. – wyznała Żulia.

– No, a dlaczego masz takie długie zęby? – nie dawał za wygraną zając.

– Kiedyś były o wiele dłuższe… – powiedziała z nagłym rozmarzeniem Strzebrzeszyńska – … ech, gdybyś wtedy mnie znał… – westchnęła – … spolerowały się.

To nieco uspokoiło zająca. Szczerość zawsze go uspokojała.

– Chcesz łyka? – zapytał.

– No, ba!

Teraz już był zupełnie spokojny. Irena nigdy nie odmawiała. Poczciwy zając nawet nie przypuszczał jak bardzo w gruncie rzeczy Żulia ją przypomina. Nie przypuszczał też jak wiele wysiłku musiała włożyć w wizualne upodobnienie się do Ireny ta młoda, elegancka i atrakcyjna kobieta. Nie jest bowiem tajemnicą, iż Żulia nie miała równiej sobie w małopolsce nie tylko pod względem pióra, ale też pod względem stylówy.

Popijając z gwinta piwo na spółę, oglądali telewizor. Wszystko wskazywało na to, iż już wkrótce Żulia wyciągnie od zająca wszelkie informacje. Żulię wysłał Grin.

***

>>>

Reklamy

2 thoughts on “Rozdział 12

  1. beata pisze:

    Odwołuję wszystko co wcześniej popełniłam; to jest dopiero perła samorodna i złota, jak tak dalej pójdzie Nobełt literacki pana spotka 😉

  2. Autor pisze:

    Bo i postacie mam bajecznie kolorowe do dyspozycji!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: